Diş Protezi

Diş Protezi

Nişantaşı diş protezi hizmetleri ile tanışın. Diş ve çevre dokular çeşitli sebeplere bağlı olarak zarar görebilir ya da bütünüyle kaybedilebilir. Kaybedilen dişlerle birlikte çiğneme fonksiyonları, konuşma becerileri ve estetik görünüm de farklı oranlarda kaybolur. Diş protezi kişiye, kaybettiği dişleri hem fonksiyonel hem de estetik açıdan geri vermeyi amaçlar. Ağız içindeki diğer diş ve dokuların da sağlıklı bir biçimde varlığını sürdürmesine çalışır.

Diş protezi kişiye, kaybettiği dişleri hem fonksiyonel hem de estetik açıdan geri vermeyi amaçlar.

nişantaşı diş protezi, diş protezi uygulaması, diş protezi nişantaşı,

Protez dişler genel olarak iki farklı kategoride hazırlanıp uygulanır. Sabit diş protezi ağız içine yapıştırılır fakat kişi bu protezleri kendi kendine çıkaramaz. İhtiyaç duyulan oranda kesim işlemi gerçekleştirilen orijinal dişlerin üzeri kaplanarak uygulanır. Sabit diş protezleri genellikle köprü ya da kuron olarak birbirinden farklılaşır.

Hareketli diş protezi ise genel olarak tam protez, parsiyel protez, geçici (immediate) protez ve implant üstü protez şeklinde sınıflandırılabilir. Takma diş olarak da adlandırılan tam diş protezi kişinin tam ağız ölçüsü alındıktan sonra alt ve üst çeneye ayrı olarak üretip uygulanır.

Parsiyel diş protezi kancalı diş protezi olarak da adlandırılır. Orijinal dişlerin tamamının değil, bir kısmının kaybedildiği durumlarda uygulanır. Geçici diş protezi ise kalıcı protezler takılana kadar arada geçen sürede estetik kaygıların giderilmesi amacıyla uygulanır. İmplant üstü diş protezi diş kökü yerine geçen implantların üzerine uygulanan hareketli protezlerdir.

Hekiminizi Seçin
Şimdi Arayın!
Hekiminizi Bulun

UniqDent’in Profesyonel Diş Hekimleriyle şimdi tanışın!

Randevu Alın
Randevu Alın
diş protezi avantajları, protez diş avantajları, protez diş avantajları nelerdir

Nişantaşı Diş Protezi Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

 • Kişi, yeterli ve sağlıklı çiğneme fonksiyonuna sahip olur.
 • Eksik dişlere bağlı olarak konuşma becerisiyle ilgili ortaya çıkan bozukluklar giderilir.
 • Diş eksikliğine bağlı olarak dudak ve yanak bölgesinde ortaya çıkan çökmelerin önüne geçilir.
 • Kaybedilen estetik görüntü geri kazanılır.
 • Bir bütün olarak ağız ve diş sağlığının geri kazanılmasıyla birlikte bu duruma bağlı olarak yaşanan psikolojik sıkıntılar da ortadan kalkar.

Diş Protezi Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Tam diş kayıplarında,
Kısmi diş kayıplarında,
Dişlerde şekil ve yapı bozuklukları görülmesi durumunda,
Diş aşınmalarında,
Estetik gülüş tasarımı uygulamalarının bir parçası olarak, uygulanır.

Detaylı Bilgi Alın!
diş protezi durumları, protez diş durumları, protez diş neden gereklidir
diş protezi avantajları, protez diş avantajları, protez diş avantajları nelerdir

Diş Protezi Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

 • Kişi, yeterli ve sağlıklı çiğneme fonksiyonuna sahip olur.
 • Eksik dişlere bağlı olarak konuşma becerisiyle ilgili ortaya çıkan bozukluklar giderilir.
 • Diş eksikliğine bağlı olarak dudak ve yanak bölgesinde ortaya çıkan çökmelerin önüne geçilir.
 • Kaybedilen estetik görüntü geri kazanılır.
 • Bir bütün olarak ağız ve diş sağlığının geri kazanılmasıyla birlikte bu duruma bağlı olarak yaşanan psikolojik sıkıntılar da ortadan kalkar.
Uniqdent’e Başvurun
diş protezi durumları, protez diş durumları, protez diş neden gereklidir

Diş Protezi Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

 • Tam diş kayıplarında,
 • Kısmi diş kayıplarında,
 • Dişlerde şekil ve yapı bozuklukları görülmesi durumunda,
 • Diş aşınmalarında,
 • Estetik gülüş tasarımı uygulamalarının bir parçası olarak, uygulanır.
Hekimlerimize Başvurun

Hemen arayın ve Diş Protezi çözümlerimizi size özel planlayalım.

Şimdi Arayın!
Randevu Alın

Sıkça Sorulan Sorular

Bilhassa ilk kez protez diş kullanmaya başlayacak olan kişiler için ağız içindeki doğal olmayan dişlere alışmak belirli bir süre alabilir. Ancak protezler kişinin anatomisine uygun, dayanıklı ve kaliteli olduğu sürece alışma süresi de uzun olmayacaktır. Protez dişler ağız içi dokularıyla birbirine uyum sağladığında alışma süresi tamamlanır.

Kişilerin ağız yapısı, diş ve dişetlerinin durumu, çene yapısı ve dişleriyle ilgili mevcut problemler birbirinden farklıdır. Diş protezi tedavisi bunlar arasındaki ilişkiye bağlı olarak şekillenen bir süreci kapsar. Dolayısıyla gereken sürenin miktarı kişiden kişiye, ihtiyaçtan ihtiyaca göre değişiklik gösterir.

Fonksiyonel açıdan kusursuz, istenilen estetik görüntüyü sağlayan ve elbette ağızla uyumlu protezlerin geliştirilip üretilmesi için birden fazla sayıda seansa ihtiyaç duyulur.

Ayrıca bazı durumlarda diş protezi uygulamasından önce ağız ve diş sağlığıyla ilgili mevcut problemlerin giderilmesi gerekir. Bunun için de farklı tedaviler hayata geçirilir. Süreç bu şekilde de uzayabilir. Neticede diş protezi tedavisinin tam olarak ne kadar süreye yayılacağını belirleyecek kişi uzman diş hekimidir.

Herhangi bir uyumsuzluk olmadığı sürece protez dişle yemek yemek eksik dişle yemek yemekten daha sağlıklı ve daha rahat olacaktır. Öte yandan birtakım sert ya da yapışkan yapıdaki yiyecekler nadiren de olsa protez dişlerde sıkıntı yaratabilir.

Bu nedenle özellikle alışma süreci tamamlanana kadar yemek yeme faaliyetlerini biraz daha dikkatli sürdürmekte yarar olacaktır.

Hayır. Aksine, protez diş, diş eksikliğine bağlı olarak ortaya çıkan konuşma bozukluklarının giderilmesinde etkilidir.

Gereken bakımlar aksatılmanda yapıldığı taktirde protezler uzun ömürlü olarak kullanılabilir. Bu noktada düzenli hekim kontrollerinin önemi büyüktür. Eğer diş protezi ile ilgili herhangi bir problem varsa kontroller sırasında ortaya çıkar. Böylece gereken müdahale yapılır ve protez dişin ömrü uzatılmış olur.

Diş protezlerinin düzenli olarak fırçalanması önemlidir. Daha etkili sonuç almak için protez dişlere özel olarak üretilen protez diş fırçaları kullanılabilir. Aynı şekilde protez dişlere özel diş macunları da tercih edilebilir.

Hareketli protezlerin ağızdan çıkarıldığında, formunu kaybetmesini engellemek için dikkatli bir biçimde ve nemli bir ortamda muhafaza edilmesi gerekir. İster sabit ister hareketli diş protezi olsun, düzenli diş hekimi kontrolleri de ihmal edilmemelidir.

nişantaşı protez diş tedavisi, protez diş tedavisi nişantaşı, protez diş ile eski gülüşler

Nişantaşı Diş Protezi

Çeşitli sebeplere bağlı olarak yaşadığınız diş kayıplarını modern diş hekimliğinin geliştirdiği tedavi yöntemleriyle telafi edin. Doğal yapısı bozulan dişlerinizi güncel diş protezi uygulamalarıyla geri kazanın.

Modern diş protezi tedavisi aracılığıyla hem dişlerinizin fonksiyonlarını eksiksiz olarak yerine getirmesini yeniden mümkün kılın, hem de estetik görünümü geri kazanın. Nişantaşı diş protezi uygulamalarının en başarılı temsilcilerinden biri olan Uniqdent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ile eksik dişler kaderiniz olmaktan çıksın!

İletişim

Diş Protezi Tedavisi – Nişantaşı

Diş protezi tedavisi alanında uzman ve deneyimli diş hekimleriyle Uniqdent, sizi diş kayıplarına bağlı olarak ortaya çıkan estetik kaygılardan kurtarsın. Zayıflayan çiğneme, konuşma gibi fonksiyonlarınızı ve kaybolduğunu düşündüğünüz yüz estetiğini kalıcı olarak ve hızlı bir biçimde geri kazanın. Özgüveni ve mutluluğu yüksek bir geleceğe doğru ilerleyin.

Uniqdent çatısı alında diş hekimliği desteği sağlayan uzman doktorlar tarafından planlanıp uygulanan protetik diş tedavileri aracılığıyla yaşam kalitenizi yükseltin. Bireysel tedavi planlaması yaklaşımını benimseyen Uniqdent ile sadece size, ihtiyaçlarınıza ve taleplerinize özel planlamalar aracılığıyla diş problemleriniz için etkili ve güvenilir çözümlere ulaşın.

İleri teknoloji ürünü Nişantaşı diş protezi tedavileri ile konforlu, zahmetsiz ve hızlı tedavi süreçleri yaşayın. Diş sağlığınıza ve ideal görünüme en kısa sürede sahip olun. Kaybettiğiniz dişlerin konuşmanızdan, gülümsemenizden ve yaşam kalitenizden çalmasına izin vermeyin.

Yeni nesil diş hekimliği yöntemlerini kullanan Uniqdent ekibi her türlü ağız ve diş sağlığı probleminiz için kalıcı çözümler getiriyor.

En güncel teknolojileri tecrübeyle birleştirerek başarılı tedavileri hayata geçiriyor. Modern tanı ve tedavi yöntemlerini kullanarak sizin için en doğru tedavi süreçlerini planlıyor. Hem sağlığınıza hem de kusursuz bir görünüme kavuşmanızı sağlamak için tüm imkanları kullanıyor.

Modern ve profesyonel diş hekimliği faaliyetlerinin aranan adresi olmayı başaran Uniqdent, sağlığınızı ve gülümsemenizi korumak için daima yanınızda yer alıyor!

Eksik dişlerin tamamlanması ve doğal yapısı hasar gören dişlerin düzeltilmesi amacıyla başvurulan diş protezi tedavisi ile kaygılarınızı ortadan kaldırın.

Nişantaşı diş protezi tedavisi denilince akla ilk gelen merkezler arasında yer alan Uniqdent’e başvurun; tekli ya da çoklu diş restorasyonu ile hayal ettiğiniz dişlere kavuşun.

Diş protezi kaybedilen tek dişe uygulanabileceği gibi birden fazla sayıdaki kayıp dişler için de uygulanabilir. Tüm diş kayıplarında da yine protez diş uygulaması hayata geçirilebilir. Diş protezi uygulamalarında önemli olan nokta kaybedilen dişlerin fonksiyon ve estetik görünümlerinin iade edilmesi olduğu kadar mevcut dişlerin de korunmasıdır.

Sağlıklı diş köklerine, estetik bir görünüme, mutlu ve sağlıklı bir gülümsemeye sahip olmak için hemen harekete geçin. Uniqdent’in sunduğu kişiye özel tedavi anlayışının, konforu ve memnuniyeti ön planda tutan ayrıcalıklı ve güvenilir sağlık hizmetinin tadını çıkarın.

Sağlıklı ve kusurları giderilmiş dişlerinizle yaşam kalitenizi yükseltin. Kaybettiğiniz özgüveni geri kazanın. İş, aile ve sosyal hayatınızda gönül rahatlığıyla konuşup gülmenin size verdiği mutluluğu sonuna kadar hissedin

Uzman diş hekiminiz uygun gördüğü taktirde kanal tedavisi alın, hayal ettiğiniz gülümsemeye ulaşın. Diş sağlığınızı Uniqdent’in, kanal tedavisi alanında uzman, tecrübe sahibi, başarılı diş hekimlerine emanet edin. Konforlu, hızlı ve güvenli tedavi süreçlerini sorunsuzca tamamlayın.

Başta kanal tedavisi olmak üzere ağız ve diş sağlığına dair her konuda kişiye özel, güncel ve modern tedavi yöntemlerini hayata geçiren Uniqdent’e gelin. Kusursuz dişler ve etkileyici gülüşler hayal olmaktan çıksın.

Kanal tedavisi ismini, diş kökünün içinde bulunan ve kanal olarak adlandırılan boşluklardan alır.

Diş siniri ve pulpa yani diş özü alınıp diş içi temizlenerek gerçekleştirilen kanal tedavisi ile diş etrafındaki çevre dokunun enfeksiyon kapmasının, diş apsesine yol açarak daha ciddi sorunlar yaratmasının önüne geçilir. Problemli dişi kurtarmak, diş kaybı yaşamadan önce onarımı gerçekleştirmek için kanal tedavisini olabildiğince erken yapmak önemlidir.