Porselen Kuron Kaplama

Porselen Kuron Kaplama

Kalıcı bir kaplama türü olan porselen kuron diş üstüne uygulanır. Aşırı madde kaybına uğramış dişler porselen kuron tedavisi ile korunur. Estetik sebeplere bağlı olarak dişlerinin formunu ve rengini değiştirmek isteyen kişilerin taleplerini karşılamak için de porselen kuron tedavisine başvurulabilir. Problemli dişler, diş biçimi verilmiş porselen içerikli materyallerle kaplanır. Porselen kuronlar, içindeki maddeye göre çeşitlilik gösterir. Metal-porselen ve tam porselen kuronlar en yaygın kullanılan türlerdir.

Kalıcı bir kaplama türü olan porselen kuron diş üstüne uygulanır. Aşırı madde kaybına uğramış dişler porselen kuron tedavisi ile korunur.

porselen kuron kaplama, porselen kaplama tedavisi, diş kaplama, nişantaşı porselen kaplama

Porselen Kuron Nasıl Uygulanır?

Çeşitli iç ve dış etkenlere bağlı olarak madde kaybına uğrayan diş ya da dişler uzman diş hekimi tarafından muayene edilir. Muayene neticesinde porselen kuron uygulamasına karar verilirse lokal anestezi altında dişler kesilir. Diş kesimi aracılığıyla dişler küçültülür ve kaplama uygulaması için uygun boyutlara getirilir.

Bir sonraki adımda ölçü alınır. Porselen kuron kaplamanın alınan ölçüye uygun olarak hazırlanması için belirli bir süre geçmesi gerekir. Bu süre beklenirken geçici kaplamalar takılabilir. Böylece hastanın geçici bir süre de olsa estetik açıdan bir sıkıntı yaşamasının önüne geçilir.

Hazırlanan kuronlar takılmadan önce sorun yaşamamak adına bir seans da altyapı provası yapılır. Ardından kalıcı porselen kuronun tüm kontrolleri gerçekleştirilir. Herhangi bir sorun görülmediği takdirde kuron kaplamalar dişe yapıştırılır.

Porselen kuronlar farklı malzemeler ve farklı sistemler kullanılarak hazırlanabilir.

Hekiminizi Seçin
Şimdi Arayın!
Hekiminizi Bulun

UniqDent’in Profesyonel Diş Hekimleriyle şimdi tanışın!

Randevu Alın
Randevu Alın
porselen kaplama tedavisi, porselen kuron avantajları, porselen kulron kullanımı

Porselen Kuron Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

 • Porselen kuron dişlerinizin doğal renginde üretilir.
 • Porselen kuronlar yarı saydam ve pürüzsüz yapıları nedeniyle orijinal dişlerden kolay kolay ayırt edilmez. Donuk bir görüntüsü yoktur. Doğal ve güzel bir görümü mümkün kılar.
 • Kalıcı kuronlar hazırlanırken estetik problemleri, hassasiyet yaşanmasını engellemek ve çiğneme fonksiyonunun kaybedilmesinin önüne geçmek için kesilen dişlerin üzerine geçici kuron kaplamalar yapıştırılır.
 • Porselen kuronlar insan biyolojisine uyumlu materyalden yapılırlar. Dolayısıyla alerjik durumlarla karşılaşılmaz.

Porselen Kuron Hangi Durumlarda Uygulanır?

Madde kaybı fazla olan dişlerin korunması için

Estetik olarak formundan ve renginden memnun olunmayan, daha kusursuz bir görünüm verilmesi istenen dişler için

Daha önce uygulanmış fakat değiştirilmesi gereken porselen kuronların varlığında

Köprü uygulamaları esnasında, kullanılır.

Detaylı Bilgi Alın!
porselen kaplama kullanımı, porselen kaplama tedavisi, porselen kuron nişantaşı, nişantaşı porselen kaplama
porselen kaplama tedavisi, porselen kuron avantajları, porselen kulron kullanımı

Porselen Kuron Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

 • Porselen kuron dişlerinizin doğal renginde üretilir.
 • Porselen kuronlar yarı saydam ve pürüzsüz yapıları nedeniyle orijinal dişlerden kolay kolay ayırt edilmez. Donuk bir görüntüsü yoktur. Doğal ve güzel bir görümü mümkün kılar.
 • Kalıcı kuronlar hazırlanırken estetik problemleri, hassasiyet yaşanmasını engellemek ve çiğneme fonksiyonunun kaybedilmesinin önüne geçmek için kesilen dişlerin üzerine geçici kuron kaplamalar yapıştırılır.
 • Porselen kuronlar insan biyolojisine uyumlu materyalden yapılırlar. Dolayısıyla alerjik durumlarla karşılaşılmaz.
Uniqdent’e Başvurun
porselen kaplama kullanımı, porselen kaplama tedavisi, porselen kuron nişantaşı, nişantaşı porselen kaplama

Porselen Kuron Hangi Durumlarda Uygulanır?

 • Madde kaybı fazla olan dişlerin korunması için
 • Estetik olarak formundan ve renginden memnun olunmayan, daha kusursuz bir görünüm verilmesi istenen dişler için
 • Daha önce uygulanmış fakat değiştirilmesi gereken porselen kuronların varlığında
 • Köprü uygulamaları esnasında, kullanılır.
Hekimlerimize Başvurun

Hemen arayın ve porselen diş kaplama çözümlerimizi size özel planlayalım.

Şimdi Arayın!
Randevu Alın

Sıkça Sorulan Sorular

Evet mümkün. Estetik diş hekimliğinin önemli tedavi yöntemleri arasında yer alan porselen kuron uygulaması ile doğal diş saydamlığına sahip, orijinal görünümlü dişlere kavuşmak mümkün olabilir.

Porselen kuron kaplamayı gerçekleştirmek için öncelikle altyapının hazır edilmesi gerekir. Bunun için ihtiyaç varsa dolgu, kanal tedavisi gibi işlemlerin tamamlanması beklenir. Altyapı tedavisi tamamlandıktan sonra diş kesimi, ölçü alımı ve protez hazırlanması aşamaları için ihtiyaç duyulan süre genellikle 2-4 seans arasında olur.

Hayır. Porselen kuron uygulanacak her dişe kanal tedavisi yapılması gerekir diye bir şey yoktur. Çürümüş ve/veya madde kaybına uğramış olan dişler için hekimin uygun görmesi halinde kuron uygulamasından önce kanal tedavisi yapılır.

Porselen kuron işlemi görmüş dişler için rutin diş bakımlarının yapılması gerekir. Düzenli fırçalama ve yer yer diş ipi kullanımı bunlar arasındadır. Ağız hijyenine daima dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca hekim önerisi doğrultusunda arayüz fırçaları da kullanılabilir.

Porselen kuron tedavisinde işlem süresi uzun değildir. Altyapı hazırlandıktan sonra kuronlar tek seferde yerleştirilip yapıştırılır. Bu süreç yarım saat içinde tamamlanabilir. Bu durum hasta için vakitten ve enerjiden tasarruf anlamına gelir.

gülüş tasarımı, porselen kuron tasarımları, diş esterikleri,

Porselen Kuron Tedavisi

Porselen kuron, estetik diş tedavisi uygulamaları arasında yer alır. Renginden ve / veya formundan memnun olmadığınız dişleriniz için başvurabileceğiniz tedavi yöntemlerinden biri de porselen kaplama olarak da bilinen porselen kurondur.

Çeşitli sebeplere bağlı olarak yoğun miktarda madde kaybına uğramış dişlerinizin korunması için de etkili bir yoldur.

Dişlerinizin görünümü sizi mutsuz ediyorsa Nişantaşı porselen kuron uygulaması ve diğer tüm diş hekimliği tedavileri için en doğru adres olan Uniqdent’e başvurun.

İletişim

Nişantaşı Porselen Kuron

Porselen kuron ya da diğer estetik diş hekimliği uygulamaları aracılığıyla düzgün ve estetik dişlere kavuşun. Rahatça iletişim kurmanın ve çekinmeden gülmenin tadını sonuna kadar yaşayın.

İsteğinize bağlı olarak görünümü bozuk olan dişleriniz için uygun olması halinde kuronlama uygulamasından faydalanın. Hem işlevsel hem de estetik açıdan daha güzel dişlere sahip olun.

Porselen kaplama ile dişlerinizin ömrünü uzatın. Daha düzgün ve beyaz görünen dişleriniz sayesinde kendinize olan güveninizi arttırın. İş, aile ve sosyal hayatınızda gönül rahatlığıyla gülmenin ve konuşmanın keyfini çıkarın.

Uniqdent çatısı altında bir araya gelen tecrübeli ve uzman diş hekimlerinin kontrolünde farklı porselen kuron tedavilerini tercih etmeniz mümkün. Kullanılan malzemeye göre çeşitlilik gösteren porselen kuron uygulamaları sayesinde kısa sürede ve kalıcı olarak kusursuz dişlere ulaşın.

Ömrünü uzattığınız dişlerle daha sağlıklı yarınlara merhaba deyin. Daha mutlu ve keyifli bir sosyal hayatın, bunun yanında özgürce gülebilmenin ayrıcalığını sonuna kadar yaşayın.

Porselen kuron tedavilerinde problem yaşamamak için profesyonel hekimlerden destek alın. Yanlış uygulamaların yaratabileceği olumsuz durumlardan kendinizi koruyun. Bunun için mutlaka uzman hekimlere başvurun. Ağız ve diş sağlığınızı modern tıp uygulamalarını esas alan diş kliniklerine teslim edin.

Gerek deneyimli hekim kadrosu, gerek tecrübesi, gerekse uluslararası standartlarda verdiği sağlık hizmetiyle öne çıkan Uniqdent aracılığıyla kişiye özel tedavi anlayışından yararlanın. Sahip olduğunuz ağız ve diş yapısının analiz edilmesiyle ortaya konan en uygun tedaviyle daha sağlıklı ve güzel dişlere ulaşın. Sadece size özel olarak planlanan estetik diş hekimliği tedavileri sayesinde hayal ettiğiniz güzel ve özgün gülüşlere sahip olun.

Uniqdent çatısı altında bir araya gelen tecrübeli ve uzman diş hekimlerinin kontrolünde farklı porselen kuron tedavilerini tercih etmeniz mümkün. Kullanılan malzemeye göre çeşitlilik gösteren porselen kuron uygulamaları sayesinde kısa sürede ve kalıcı olarak kusursuz dişlere ulaşın.

Ömrünü uzattığınız dişlerle daha sağlıklı yarınlara merhaba deyin. Daha mutlu ve keyifli bir sosyal hayatın, bunun yanında özgürce gülebilmenin ayrıcalığını sonuna kadar yaşayın.

Porselen kuron tedavilerinde problem yaşamamak için profesyonel hekimlerden destek alın. Yanlış uygulamaların yaratabileceği olumsuz durumlardan kendinizi koruyun. Bunun için mutlaka uzman hekimlere başvurun. Ağız ve diş sağlığınızı modern tıp uygulamalarını esas alan diş kliniklerine teslim edin.

Gerek deneyimli hekim kadrosu, gerek tecrübesi, gerekse uluslararası standartlarda verdiği sağlık hizmetiyle öne çıkan Uniqdent aracılığıyla kişiye özel tedavi anlayışından yararlanın. Sahip olduğunuz ağız ve diş yapısının analiz edilmesiyle ortaya konan en uygun tedaviyle daha sağlıklı ve güzel dişlere ulaşın. Sadece size özel olarak planlanan estetik diş hekimliği tedavileri sayesinde hayal ettiğiniz güzel ve özgün gülüşlere sahip olun.

Büyük boyutlarda bir dolgunun ya da eskiyip yıpranan bir dolgunun olduğu dişi kuvvetlendirmek amacıyla porselen kuron tedavisi uygulanabilmektedir. Ortodontik uygulamalar ya da lamina uygulaması aracılığıyla tedavi edilmesi mümkün olmayan ağır çapraşık dişlerin varlığında da bu işleme başvurabiliyoruz.

Estetik sebeplere bağlı olarak dişlerinin formunu ve rengini değiştirmek isteyen kişilerin taleplerini karşılamak için de porselen kuron tedavisine başvurulabilir. Problemli dişler, diş biçimi verilmiş porselen içerikli materyallerle kaplanır. Porselen kuronlar, içindeki maddeye göre çeşitlilik gösterir. Metal-porselen ve tam porselen kuronlar en yaygın kullanılan türlerdir.