Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri Kullanılmalı mıdır?

Dişlerin nasıl göründüğü insanların iş, aile ve sosyal hayatlarındaki konumları ve kendine güvenleri için önemlidir. Çeşitli sebeplere bağlı olarak dişlerde görülen şekil ve renk bozuklukları psikolojik sorunlara sebep olabilir.

Modern tıbbi uygulamalar sayesinde rengini kaybetmiş, sararmış, lekeli dişlerle ilgili de pek çok alternatif tedavi yöntemi geliştirilmiştir ve halen geliştirilmeye devam etmektedir. Estetik ve restoratif maddelerin diş hekimliğinde kullanımının yaygınlaşması sayesinde dişlerdeki renk bozuklukları çoğu zaman kolaylıkla giderilebilmektedir.

Günümüzde estetik diş hekimliğinde uygulanan farklı medikal diş beyazlatma tedavileri bulunmaktadır. Bu tedaviler sayesinde diş yüzeyindeki mine yapısında oluşan renkli, organik ve inorganik maddeler diş beyazlatma jelleri aracılığıyla bertaraf edilmektedir.

Ofis tipi ve ev tipi beyazlatma teknikleri iki temel diş beyazlatma yöntemi olarak karşınıza çıkar. Beyazlatıcı jel ve ışık kullanılarak klinik ortamında gerçekleştirilen ofis tipi beyazlatma ile dişlerin rengi 3-4 tona kadar açılabilmektedir. Ev tipi beyazlatma ise hastanın kendi evinde, plastik ağızlık içine beyazlatıcı jel koymak suretiyle gerçekleştirdiği beyazlatma işlemidir.

Sağlıklı ve mümkün mertebe kalıcı beyazlatma uygulamaları için bu alanda uzman ve deneyimli hekimlere başvurmanız gerekir.