Mecidiyeköy Dişçi

Mecidiyeköy Dişçi

Mecidiyeköy Dişçi arayışlarınızda UniqDent ağız ve diş sağlığınız için uygun tedavi yöntemleri ile sağlığınızı korumanıza yardımcı oluyor.

Ağız, sindirim sistemimizin girişi ve başlangıcıdır. Ağız ve diş sağlığında yaşanan bozukluklar yalnızca ağız bölgesinde kalmayacaktır.  Sindirim sistemi ve diğer organlarda bu durumdan zarar görecektir.

Bu tür problemlerle karşılaşmamak adına yapılabilecek en kolay ve en basit tedbir dişlerin fırçalanmasıdır.  Doğru fırçalama için en en uygun diş fırçası seçilmeli ve uygulama şeklinin doğru olduğu kontrol edilmelidir. Örneğin çocuklar için üretilen diş fırçaları erişkinlere nazaran daha yumuşak bir yapıdadır. Bu özel durumu görmezden gelip çocuklara yetişinler için hazırlanmış diş fırçasını kullandırmak sert cisimlere karşı hassas olan diş minelerine zarar verecektir. UniqDent Diş Kliniği hassas olduğunuz konulara değer vererek planladığı tedavi süreçleriyle eksiksiz ve sağlıklı sonuçlar almaktadır.

Mecidiyeköy Dişçi

Mecidiyeköy dişçi UniqDent uzman hekimlerimiz kontrollerde dikkat etmeniz gereken noktaları dilerseniz uygulamalı olarak göstereceklerdir.

Ağız ve Diş Sağlığınızı İhmal Etmeyin

Solunum ve sindirim gibi vücutta son derece kıymetli sistemlerin başlangıç pozisyonunda olan ağız ve diş bölgesi ihmal edilmemeli ve alanında uzman diş hekimleri tarafından muayene edilmelidir. Mecidiyeköy dişçi aramalarında üst sıralarda sunulan UniqDent Diş Kliğinin bu konumu kuşkusuz ki tesadüfi değildir. Yarım asırlık deneyimi ve tecrübesi bu durumun tesadüf olmadığını göstermiştir. Mesleğinde yetişmiş uzman doktor ve ortodontistleriyle planlanan tedavi süreçleri konforunuzu ön planda tutularak kusursuz sonuçlarla neticelenmektedir.

Mecidiyeköy Dişçi Ağız ve Diş Sağlığında En Kolay Korunma, Diş Fırçalama

Diş fırçası tercihlerinden sonra en fazla dikkat edilmesi gereken konulardan bir diğeri de diş fırçasının nasıl kullanılması gerektiğidir. Dişlerin fırçalaması esnasında bazı önemli noktalar atlanmamalıdır.

  • Diş fırçası, fırçalamaya başlamadan ıslatılmamalıdır.
  • Diş macunu yoğun bir biçimde fırçaya sürülmemeli, yalnızca mercimek büyüklüğünde olmasına dikkat edilmelidir.
  • Fırçalama yönü diş etinden dişlere doğru olacak biçimde dairesel hareketler şeklinde olmalıdır.
  • Ön dişlerle başlanan fırçalama arka dişlere doğru aynı ergonomi ile sürdürülmeli ve bütün dişlerin fırçalandığından emin olunmalıdır.
  • Dişlerin ön yüzlerinin fırçalanması tamamlandığında, dişlerin arka yüzleri de aynı biçimde fırçalanmalıdır.
  • Bütün bu uygulamalardan sonra dişlerin çiğneyici olan üst yüzeyleri ileri geri hareketlerle iyice temizlenmelidir.
  • Son olarak dil üzerinde kalan veya kalması muhtemel olan besin artıklarının temizlenmesi unutulmamalıdır. Bu besin artıkları, ağız kokusu oluşumunu engellemek adına kesinlikle temizlenmelidir.
Hekiminizi Seçin
Şimdi Arayın!
Hekiminizi Bulun

UniqDent’in Profesyonel Diş Hekimleriyle şimdi tanışın!

Randevu Alın
Randevu Alın
Mecidiyeköy Dişçi UniqDent

DT ne anlama gelir?

Beş yıl süren lisans eğitimini tamamlayıp yapılan DUS sınavını başarı ile geçen diş hekimi Dt. unvanını alır.

Ortodonti uzmanı ne iş yapar?

Ortodonti uzmanı, yani bir başka söyleyiş ile ortodontist; ağız, diş ve çenede oluşan rahatsızlıkları ve düzensizlikleri tedavi eden ve sorunları çözen sağlık görevlisidir.

Ortodonti Uzmanı dolgu yapar mı?

Uzman diş hekimi veya ordontistler, özellikle 20 yaş dişi çekimi olmak üzere, dolgu ve protez diş gibi genellikle çoğu insanın çektiği sıkıntıları çözmekle uğraşır.

Ortodonti tedavisi ne kadar?

Ortodonti uygulamaları aslında hastaların hastalık ya da sorun seviyesine bağlı olarak planlanan ve kişiye özel tedavi yöntemleri ile yapılan bir uygulamadır. Kullanılacak tedavi ekipmanları da kişiden kişiye göre üretilmektedir. Bu sebeple fiyatlandırmada kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Detaylı Bilgi Alın!
Mecidiyeköy Dişçi Ortodonti

UniqDent’te hekiminizi tercih edebilirsiniz.

Şimdi Arayın!
Randevu Alın