Kanal Tedavisi

Kanal Tedavisi

Ağır bir biçimde hasar görmüş, çürümüş ya da enfekte olmuş bir dişi kurtarmak için kanal tedavisinden yararlanılır. Diş çatlakları, diş kırıkları, ağır çürükler, yüz travması, aynı diş üzerinde tekrarlanan işlemler söz konusu dişin kanal tedavisine ihtiyacını doğuran sebepler arasında yer alır. Kanal tedavisi ismini, diş kökünün içinde bulunan ve kanal olarak adlandırılan boşluklardan alır.

Diş siniri ve pulpa yani diş özü alınıp diş içi temizlenerek gerçekleştirilen kanal tedavisi ile diş etrafındaki çevre dokunun enfeksiyon kapmasının, diş apsesine yol açarak daha ciddi sorunlar yaratmasının önüne geçilir. Problemli dişi kurtarmak, diş kaybı yaşamadan önce onarımı gerçekleştirmek için kanal tedavisini olabildiğince erken yapmak önemlidir.

Ağır bir biçimde hasar görmüş, çürümüş ya da enfekte olmuş bir dişi kurtarmak için kanal tedavisinden yararlanılır. Diş çatlakları, diş kırıkları, ağır çürükler, yüz travması, aynı diş üzerinde tekrarlanan işlemler söz konusu dişin kanal tedavisine ihtiyacını doğuran sebepler arasında yer alır.

nişantaşı kanal tedavisi, kanal tedavisi nişantaşı, endodontist nişantaşı, nişantaşı endodontist

Uzman diş hekimi ya da endodontist tarafından yapılabilen kanal tedavisinde ilk adım röntgen çekimidir. Röntgen aracılığıyla diş kökünün içindeki kanalların durumu ve çevre dokularda enfeksiyon olup olmadığı görüntülenir. Buna göre uzman hekim tarafından dişe uygulanacak kanal tedavisi planlanır.

İkinci aşamada anestezi devreye girer. Kanal tedavisi lokal anestezi eşliğinde gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir. Anestezi aracılığıyla dişin yanındaki bölge uyuşturulur.

Üçüncü adımda diş içine bir kavite (delik) açılır. Söz konusu boşluktan girilerek sorunlu pulpa bölgesi, çürümüş haldeki sinir dokusu ve enfeksiyonlu partiküller çıkarılır. Dişin içi tamamen temizlenerek dezenfekte edilir.

Dördüncü aşamada doldurma işlemi gerçekleştirilir. Pulpayı ve diş sinirini çıkarmak amacıyla diş kökünde açılan boşluk özel bir kauçuk bileşeni kullanılarak doldurulur. İnsan vücuduyla uyumlu, herhangi bir alerjik reaksiyona yol açmayan guta perka isimli bu maddeyle doldurulan boşluk sayesinde olası enfeksiyonların önüne geçilmesi amaçlanır. Bu aşamanın sonunda kanal tedavisi de tamamlanmış olur.

Hekiminizi Seçin
Şimdi Arayın!
Hekiminizi Bulun

UniqDent’in Profesyonel Diş Hekimleriyle şimdi tanışın!

Randevu Alın
Randevu Alın
kanal tedavisi avantajları, kanal tedavisi ile diş kaybının önüne geçin, estetik kanal tedavisi

Kanal Tedavisi Avantajları Nelerdir?

 • Diş kaybının önüne geçilir. Çürüyen dişler, çekim işlemine gerek kalmadan tedavi edilebilir.
 • Dişin etrafındaki kemiğin kaybedilmesi engellenir.
 • Pulpa dokusunda meydana gelen iltihapların neden olduğu ağrılara son verir.
 • Dişlerin ağızdaki varlıklarını devam ettirmesi sağlanır. Bu şekilde kişinin çiğneme fonksiyonları da desteklenir.
 • Olası diş kayıplarına bağlı olarak ortaya çıkan estetik kaygılar bertaraf edilir.
 • Kanal tedavisi lokal anestezi ile gerçekleştirildiği için işlem esnasında hasta ağrı, sızı ya da ciddi bir rahatsızlık duymaz.
 • Ekonomik bir tedavi yöntemidir.
 • Tüm uzman diş hekimleri tarafından rahatlıkla uygulanabilir.

Kanal Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Derin diş çürüklerinde,
Diş kökü kırıklarında,
Kuron protez kırıklarında,
Farklı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan pulpa hasarlarında,
Çapraşık diş tedavisi sırasında ihtiyaç duyulması halinde,
İleri derece diş eti hastalıklarında,
Ortodontik tedavilerin yanlış uygulandığı durumlarda ortaya çıkan problemleri gidermek için, uygulanır.

Detaylı Bilgi Alın!
kanal tedavisi uygulaması, kanal tedavisi uygulama alanları, diş eti hastalıklarında kanal tedavisi
kanal tedavisi avantajları, kanal tedavisi ile diş kaybının önüne geçin, estetik kanal tedavisi

Kanal Tedavisi Avantajları Nelerdir?

 • Diş kaybının önüne geçilir. Çürüyen dişler, çekim işlemine gerek kalmadan tedavi edilebilir.
 • Dişin etrafındaki kemiğin kaybedilmesi engellenir.
 • Pulpa dokusunda meydana gelen iltihapların neden olduğu ağrılara son verir.
 • Dişlerin ağızdaki varlıklarını devam ettirmesi sağlanır. Bu şekilde kişinin çiğneme fonksiyonları da desteklenir.
 • Olası diş kayıplarına bağlı olarak ortaya çıkan estetik kaygılar bertaraf edilir.
 • Kanal tedavisi lokal anestezi ile gerçekleştirildiği için işlem esnasında hasta ağrı, sızı ya da ciddi bir rahatsızlık duymaz.
 • Ekonomik bir tedavi yöntemidir.
 • Tüm uzman diş hekimleri tarafından rahatlıkla uygulanabilir.
Uniqdent’e Başvurun
kanal tedavisi uygulaması, kanal tedavisi uygulama alanları, diş eti hastalıklarında kanal tedavisi

Kanal Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Derin diş çürüklerinde,
Diş kökü kırıklarında,
Kuron protez kırıklarında,
Farklı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan pulpa hasarlarında,
Çapraşık diş tedavisi sırasında ihtiyaç duyulması halinde,
İleri derece diş eti hastalıklarında,
Ortodontik tedavilerin yanlış uygulandığı durumlarda ortaya çıkan problemleri gidermek için, uygulanır.

Hekimlerimize Başvurun

Hemen arayın ve kanal tedavisi çözümlerimizi size özel planlayalım.

Şimdi Arayın!
Randevu Alın

Sıkça Sorulan Sorular

Kanal tedavisinin uygulanabilmesi için dişte madde kaybının aşırı olmaması ve dişin, restorasyonu engelleyecek kadar hasar görmüş olmaması gerekir. Ayrıca kemik desteğinin de yeterli olması gerekir.

Kanal tedavisi ile problemli dişteki canlı dokular alınır. Dolayısıyla diş artık hissizleşir. Ancak tedavinin tamamlanmasının ardından, ihtiyaç duyulan restorasyonlar da yapıldıktan sonra söz konusu dişin ağız içi fonksiyonları devam eder.

Kanal tedavisi lokal anestezi eşliğinde yapılır. Tedavi uygulanacak olan diş ya da dişler ile çevre dokular işlem esnasında bütünüyle uyuşturulur. Dolayısıyla hasta tedavi sırasında herhangi bir acıya da ağrı duymaz.

İşlem sonrasında hafif ağrı şikayetleri olabilir. Özellikle diş üzerine baskı uygulanması sonucunda rahatsızlık yaşanabilir. Bu süreçte ihtiyaç duyulursa ağrı kesici kullanılabilir. Şikayetler birkaç gün içinde azalarak kaybolacaktır.

Anestezinin etkisi tamamen kaybolmadan herhangi bir şey yenilip içilmemelidir. Sert gıdaları çiğnemekten de kaçınmak gerekir.

Ağız hijyenine azami düzeyde dikkat etmek gerekir. Dişler düzenli olarak fırçalanmalı ve diş ipiyle bakım yapılmalıdır. Düzenli hekim kontrolleri de ihmal edilmemelidir.

Uzman bir diş hekimi ya da endodontist tarafından yapılan kanal tedavisinin ardından gerekli ağız hijyeni sağlandığı ve diş bakımları ihmal edilmediği sürece dişler uzun yıllar boyunca ağız içinde sağlıkla varlık gösterebilir. Hatta ömür boyu kullanılabilir.

Kanal tedavisi gören dişlerin rengi zamanla kahverengi, gri ya da pembe olabilir. Bu durumda bleaching yahut kaplama tedavisi ile dişlerin estetik görünümü korunabilmektedir.

kanal tedavisi nişantaşı, kanal tedavisi uzman hekimleri, uzman kanal tedavisi hekimleri

Nişantaşı Kanal Tedavisi

Tıp dünyasında son dönemde geliştirilen kanal tedavisi yöntemleri sayesinde dişlerinizi kaybetmeden kurtarmanız mümkün hale geliyor. Diş kayıplarına son veren söz konusu yöntemlerle artık ne dişleriniz ne de gülüşleriniz eksilmiyor!

Kanal tedavisi; çeşitli sebeplere bağlı olarak meydana gelen ileri derecede çürüklerin yol açtığı sıkıntıları gidermek üzere diş sinirinin çıkarılıp boşalan yerin dolgu malzemesi ile doldurulması işlemidir. Günümüzde uzman ve profesyonel diş hekimleri tarafından uygulanan güncel kanal tedavisi yöntemleri sayesinde dişleriniz ömür boyu, sağlıklı bir şekilde sizinle kalabilir.

İletişim

Kanal Tedavisi Nişantaşı

Güçlü bir teknolojik altyapıya ve her biri mesleğinde ve branşında öncü hekim kadrosuna sahip bir klinik olan Uniqdent ile Nişantaşı kanal tedavisi aramalarınıza noktayı koyun. Modern tanı ve tedavi üniteleriyle uluslararası standartlarda sağlık hizmeti veren Uniqdent’e ulaşın, uzman ekibi kanal tedavisi ihtiyaçlarınıza hızlı ve etkili bir şekilde yanıt versin.

Sağlıklı dişlere kavuşmak için kanal tedavisi yaptırmaktan çekinmeyin. Yeni nesil sağlık hizmeti anlayışıyla, en güncel tedavi yöntemleri kullanılarak ve elbette uzman hekim kontrolünde gerçekleştirilen tedavilerde başarı oranı yüksektir.

Siz de dişlerinizi kaybetmeden mevcut sorunları gidermek, başarısız uygulamalara bağlı olarak sorunun tekrar etmesi gibi durumlarla karşılaşmamak için Uniqdent Ailesi ile tanışın. Ağız ve diş sağlığınıza dair tüm sorunları kısa sürede ve kalıcı olarak hayatınızdan çıkarın.

Sağlıklı diş köklerine, estetik bir görünüme, mutlu ve sağlıklı bir gülümsemeye sahip olmak için hemen harekete geçin. Uniqdent’in sunduğu kişiye özel tedavi anlayışının, konforu ve memnuniyeti ön planda tutan ayrıcalıklı ve güvenilir sağlık hizmetinin tadını çıkarın.

Sağlıklı ve kusurları giderilmiş dişlerinizle yaşam kalitenizi yükseltin. Kaybettiğiniz özgüveni geri kazanın. İş, aile ve sosyal hayatınızda gönül rahatlığıyla konuşup gülmenin size verdiği mutluluğu sonuna kadar hissedin

Uzman diş hekiminiz uygun gördüğü taktirde kanal tedavisi alın, hayal ettiğiniz gülümsemeye ulaşın. Diş sağlığınızı Uniqdent’in, kanal tedavisi alanında uzman, tecrübe sahibi, başarılı diş hekimlerine emanet edin. Konforlu, hızlı ve güvenli tedavi süreçlerini sorunsuzca tamamlayın.

Başta kanal tedavisi olmak üzere ağız ve diş sağlığına dair her konuda kişiye özel, güncel ve modern tedavi yöntemlerini hayata geçiren Uniqdent’e gelin. Kusursuz dişler ve etkileyici gülüşler hayal olmaktan çıksın.

Sağlıklı diş köklerine, estetik bir görünüme, mutlu ve sağlıklı bir gülümsemeye sahip olmak için hemen harekete geçin. Uniqdent’in sunduğu kişiye özel tedavi anlayışının, konforu ve memnuniyeti ön planda tutan ayrıcalıklı ve güvenilir sağlık hizmetinin tadını çıkarın.

Sağlıklı ve kusurları giderilmiş dişlerinizle yaşam kalitenizi yükseltin. Kaybettiğiniz özgüveni geri kazanın. İş, aile ve sosyal hayatınızda gönül rahatlığıyla konuşup gülmenin size verdiği mutluluğu sonuna kadar hissedin

Uzman diş hekiminiz uygun gördüğü taktirde kanal tedavisi alın, hayal ettiğiniz gülümsemeye ulaşın. Diş sağlığınızı Uniqdent’in, kanal tedavisi alanında uzman, tecrübe sahibi, başarılı diş hekimlerine emanet edin. Konforlu, hızlı ve güvenli tedavi süreçlerini sorunsuzca tamamlayın.

Başta kanal tedavisi olmak üzere ağız ve diş sağlığına dair her konuda kişiye özel, güncel ve modern tedavi yöntemlerini hayata geçiren Uniqdent’e gelin. Kusursuz dişler ve etkileyici gülüşler hayal olmaktan çıksın.

Kanal tedavisi ismini, diş kökünün içinde bulunan ve kanal olarak adlandırılan boşluklardan alır.

Diş siniri ve pulpa yani diş özü alınıp diş içi temizlenerek gerçekleştirilen kanal tedavisi ile diş etrafındaki çevre dokunun enfeksiyon kapmasının, diş apsesine yol açarak daha ciddi sorunlar yaratmasının önüne geçilir. Problemli dişi kurtarmak, diş kaybı yaşamadan önce onarımı gerçekleştirmek için kanal tedavisini olabildiğince erken yapmak önemlidir.