Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonum diş kaplama alt yapısı beyaz zirkonyum materyali olan tedavilerdir. Dişe benzer ışık geçirgenliği sayesinde doğal ve estetik görünüm sağlar. Doku uyumu ve estetik özelliklerinden dolayı günümüzde sıklıkla uygulanmaktadır. Zirkonyum materyali yüksek direnci ile ön bölge dişlerin yanı sıra çiğnemede aktif rol oynayan arka bölge dişlerde de tercih edilmektedir. Nişantaşı zirkonyum diş kaplama farkını UniqDent ile yaşamak ister misiniz?

Zirkonum diş kaplama alt yapısı beyaz zirkonyum materyali olan tedavilerdir. Dişe benzer ışık geçirgenliği sayesinde doğal ve estetik görünüm sağlar.

zirkonyum diş kaplama nedir, zirkonyum diş kaplama, diş kaplama

Zirkonyum Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Dişlerin çevresinden aşındırılma yapıldıktan sonra hassas ölçü malzemeleri ile ilgili bölgeden ölçü alınır. Böylece laboratuvar ortamında uyumlu zirkonyum alt yapım süreci başlar. Zirkonyumların hasta ağzında uyumuna bakıldıktan sonra doğal porselen tozlarıyla üst yapı üretimi tamamlanır. Üretim sonucunda çıkan zirkonyum kaplamalar diş üzerine uyumlandırılıp yapıştırılır.

 • Işık geçirgenliği dişe benzediğinden doğal ve estetik bir gülüş sağlar
 • Yüksek dişeti uyumu sayesinde dişetinde renklenmeye neden olmazlar
 • Beyaz zirkonyum dişeti altından koyu renk yansımaya neden olmaz.
 • Dirençli materyal olması sonucunda arka dişlerde güvenle kullanılır.
 • Ağızda bakteri ve plak oluşumuna engel olup ağız kokusuna neden olmaz
 • Porselenlerin altında metal bulunmadığı için alerjik reaksiyonlara sebebiyet vermez
 • Isı iletkenlikleri düşük olduklarından kullanımı rahattır
 • Dişleri çepeçevre sardıklarından çürük oluşumuna karşı koruyucu uygulamalardır.
 • Laboratuvar aşaması hızlı ve kolaydır.
Hekiminizi Seçin
Şimdi Arayın!
Hekiminizi Bulun

UniqDent’in Profesyonel Diş Hekimleriyle şimdi tanışın!

Randevu Alın
Randevu Alın
nişantaşı zirkonyum kaplama, zirkonyum diş kaplaması, diş kaplaması durumları

Zirkonyum Kaplama Hangi Durumlarda Uygulanır?

 • Çapraşık ve konumları düzensiz olan dişlere
 • Rengi koyu ve fazlasıyla sararmış dişlerin tedavisinde
 • Çürük yatkınlığı fazla olan hastaların dişlerinin korunması amacıyla
 • Uyumsuz ve doğal görünüme sahip olmayan porselen kaplamaların yerine
 • Dişler arasında dişsiz boşlukların olduğu bölgelerin kapatılmasında
 • İmplant üzerine kaplama yapılması durumlarında uygulanır.

Zirkonyum Diş Kaplamada Uzmanlık

Güncel diş hekimliği uygulamalarından biri olan zirkonyum kaplama ile son derece doğal görünüme sahip dişlere kavuşun.

Estetik açıdan doğal dişlerinize en yakın görünümü veren zirkonyum kaplama sayesinde hem daha sağlıklı dişlere sahip olun, hem de konforla ve özgürce gülümsemenin tadını çıkarın.

Detaylı Bilgi Alın!
zirkonyum diş kaplama uzmanlığı, uzman diş kaplama, uniqdent zirkonyum kaplama
nişantaşı zirkonyum kaplama, zirkonyum diş kaplaması, diş kaplaması durumları

Zirkonyum Kaplama Hangi Durumlarda Uygulanır?

 • Çapraşık ve konumları düzensiz olan dişlere
 • Rengi koyu ve fazlasıyla sararmış dişlerin tedavisinde
 • Çürük yatkınlığı fazla olan hastaların dişlerinin korunması amacıyla
 • Uyumsuz ve doğal görünüme sahip olmayan porselen kaplamaların yerine
 • Dişler arasında dişsiz boşlukların olduğu bölgelerin kapatılmasında
 • İmplant üzerine kaplama yapılması durumlarında uygulanır.
Uniqdent’e Başvurun
zirkonyum diş kaplama uzmanlığı, uzman diş kaplama, uniqdent zirkonyum kaplama

Zirkonyum Diş Kaplamada Uzmanlık

Güncel diş hekimliği uygulamalarından biri olan zirkonyum kaplama ile son derece doğal görünüme sahip dişlere kavuşun.

Estetik açıdan doğal dişlerinize en yakın görünümü veren zirkonyum kaplama sayesinde hem daha sağlıklı dişlere sahip olun, hem de konforla ve özgürce gülümsemenin tadını çıkarın.

Hekimlerimize Başvurun

Hemen arayın ve zirkonyum diş kaplama çözümlerimizi size özel planlayalım.

Şimdi Arayın!
Randevu Alın

Sıkça Sorulan Sorular

Zirkonyum kaplama, lokal anestezi ile uygulanan bir tedavi yöntemidir. Dolayısıyla işlem esnasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez. Kalıcı kaplamalardan önce geçici kaplamalar yapılacağı için sıcak ya da soğukla ilgili hassasiyet de yaşanmaz.

Zirkonyum kaplama tedavisi devam ederken estetik açıdan problem olmasın diye geçici kaplama uygulamasına başvurulur. Bu şekilde kalıcı ve sağlam kaplamalar hazırlanana kadar hastanın dış görünüşüyle ilgili problem yaşamasının önüne geçilir.

Zirkonyum tedavisi, uzman diş hekiminin uygun görmesi halinde, 18 yaş üstündeki her bireye uygulanabilir. 18 yaş altındaki bireyler henüz gelişimlerini tamamlamadıkları için yapılan tedavi kalıcı olmayacaktır. Bu nedenle onlar için önerilmez

Zirkonyum kaplamaların ne kadar süre kullanılabileceği kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Ancak başarılı bir uygulama yapıldığı taktirde ve hasta gerekli diş bakımlarını düzenli olarak gerçekleştirdiğinde uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir.

Zirkonyum kaplamaların rengi değişmez. Sigara, kahve gibi dış etkenlere karşı da dayanıklıdır. Herhangi bir renk değişimi yaşanmaz.

Hayır. Olağan ağız ve diş bakımınızı gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır. Zirkonyum kaplama ekstra bir bakım gerektirmez.

Zirkonyum kaplama fiyat-performans açısından oldukça avantajlı bir tedavi yöntemidir. Uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz bu kaplamalar hem estetik hem de fonksiyonel açıdan tatmin edicidir.

zirkonyum kaplama tedavisi, kaplama tedavisi nişantaşı, nişantaşı kaplama tedavisi

Zirkonyum Kaplama Tedavisi

Dişlerinizin kaybolan rengini geri kazanmasını sağlamak için, aşırı madde kaybına uğramış ve restorasyona ihtiyaç duyan dişlerinizi yenilemek için Uniqdent’e başvurun. Nişantaşı zirkonyum kaplama tedavisi için en güvenilir adres olan Uniqdent Nişantaşı zirkonyum diş kaplama ile estetik ve doğal görünüme sahip dişler hayal değil.

Çağdaş diş hekimliği uygulamaları arasında öne çıkan zirkonyum kaplama ile diş ve diş eti sağlığınızı koruyun.

İletişim

Nişantaşı Zirkonyum Kaplama

Estetik amaçlı olarak tercih edilen bu uygulama aynı zamanda dayanıklılığı ile de ön plana çıkar. Işık geçirgenliği özelliği sayesinde orijinal dişlerinizdeki doğal görüntüyü yakalar. Sağlıklı dişlerin minesinde olduğu gibi ışığı tamamen geçirir. Bu sayede  normal dişlerinizden ayırt edilmez.

Uzman ve tecrübeli diş hekimi kadrosuyla Uniqdent, Nişantaşı zirkonyum kaplama uygulamalarının modern tıbbın ve en son teknolojinin ışığında gerçekleştirildiği bir klinik olma özelliği taşır.

Hasta memnuniyetini ve konforunu önemseyen, uluslararası standartlarda verdiği sağlık hizmetiyle öne çıkan Uniqdent, her türlü ağız ve diş sağlığı probleminiz için destek vermeye hazır!

Doğal beyaz renkli dişlere ve sıcak soğuk hassasiyeti, tat ya da koku bozukluğu gibi problemler yaşamadan sağlıklı ve kusursuz gülümsemelere sahip olmak istiyorsanız vakit kaybetmeden iletişime geçin.

Uniqdent, başarılı ekibi ve diş hekimliği alanında uzun yıllara dayanan deneyimiyle ağız ve diş sağlığınızı güvenle emanet edebileceğiniz bir klinik olarak karşınıza çıkar.

Gülüşünüzden memnun değilseniz, etkileyici ve ışıl ışıl bir gülümsemeye sahip olmak istiyorsanız dişlerinizle ilgili mevcut sorunları çözmeyi artık ertelemeyin. Aşınmış ve renk kaybına uğramış dişler sizin için sorun olmaktan çıksın.

İş, aile ve sosyal yaşantınızda insanlarla güvenle iletişim kurmak, ideal gülüşe kavuşmak ve yaşam kalitenizi arttırmak istiyorsanız hemen harekete geçin. İlk adımı atarak Uniqdent’e gelin, profesyonel ekibimiz size özel olarak en uygun tedaviyi belirlesin. Daha fazla gecikmeden diş sağlığınıza ve hayalinizdeki görünüme sahip olun.

Doku uyumu ve estetik özelliklerinden dolayı günümüzde sıklıkla uygulanmaktadır. Zirkonyum materyali yüksek direnci ile ön bölge dişlerin yanı sıra çiğnemede aktif rol oynayan arka bölge dişlerde de tercih edilmektedir.

Doğal beyaz renkli dişlere ve sıcak soğuk hassasiyeti, tat ya da koku bozukluğu gibi problemler yaşamadan sağlıklı ve kusursuz gülümsemelere sahip olmak istiyorsanız vakit kaybetmeden iletişime geçin.

Uniqdent, başarılı ekibi ve diş hekimliği alanında uzun yıllara dayanan deneyimiyle ağız ve diş sağlığınızı güvenle emanet edebileceğiniz bir klinik olarak karşınıza çıkar.

Gülüşünüzden memnun değilseniz, etkileyici ve ışıl ışıl bir gülümsemeye sahip olmak istiyorsanız dişlerinizle ilgili mevcut sorunları çözmeyi artık ertelemeyin. Aşınmış ve renk kaybına uğramış dişler sizin için sorun olmaktan çıksın.

İş, aile ve sosyal yaşantınızda insanlarla güvenle iletişim kurmak, ideal gülüşe kavuşmak ve yaşam kalitenizi arttırmak istiyorsanız hemen harekete geçin. İlk adımı atarak Uniqdent’e gelin, profesyonel ekibimiz size özel olarak en uygun tedaviyi belirlesin. Daha fazla gecikmeden diş sağlığınıza ve hayalinizdeki görünüme sahip olun.