Şişli Dişçi

Şişli Dişçi

Şişli dişçi, UniqDent ağız ve diş sağlığı polikliniği ile dişleriniz her zaman sağlıklı kalsın.

Ağız ve diş sağlığında dişlerin ihmal edilmesi, kalıtsal sorunlar ve kötü alışkanlıklar; ağız sağlığında birtakım ciddi rahatsızlıklara neden olur. Bu rahatsızlıklar kimi zaman estetiktir. Bu rahatsızlıklardan erken tanı ve doğru tedaviyle kaçınmak mümkün. Ancak bazı yanlış uygulamalar, kişinin durumunu kötüleştirmekle kalmayıp geri dönülmesi güç veya imkânsız durumlara ve hatta ölüme bile yol açabilir. İşinde gerçekten iyi olan doktorlar tedavi sürecini yürütmelidir.

Şişli Dişçi, Şişli Dişçi Tavsiye

Yerinde Erken Teşhis ve Doğru Tedavi Yöntemleri

Şişli dişçi tavsiye ve Nişantaşı dişçi tavsiye olarak şahane bir poliklinik mevcut: Bünyesinde en yetenekli doktorları bulunduran UniqDent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, yüzlerce başarılı işleme imza atmıştır. Bu işlemlerin çoğu ülkemizde gerçekleştirildiği gibi Dünya’nın dört bir yanında da uygulanmıştır.

Teknolojinin Doğru ve Yerinde Kullanımı

Teknoloji, sağladığı avantajlar sayesinde hayatımızın her alanında olduğu gibi tıpta da kullanılmaktadır. Vücudumuzla iç içe olan bu teknoloji yanlış veya hatalı kullanılırsa birçok probleme neden olabilir. Teknolojinin doğru ve etkin kullanımı konusunda deneyim sahibi çalışma arkadaşlarıyla kusursuz teşhis ve tedavi yöntemleri Şişli dişçi, UniqDent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

Hekiminizi Seçin
Şimdi Arayın!
Hekiminizi Bulun

UniqDent’in Profesyonel Diş Hekimleriyle şimdi tanışın!

Randevu Alın
Randevu Alın
Şişli dişçi

Tedavilerin Bireysel Uygulanması

Her insanın metabolizması farklıdır. Bu farklılıklar rahatsızlıklarda da kendini göstermektedir. Öyle ki bir hasta için başarılı sonuçlar veren bir tedavi yöntemi bir diğer hasta için etkili olmayabilir. Bu bireysel farklılıklar gözönüne alınarak farklı tedavi yöntemleri uygulanmalıdır. UniqDent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, bireysel farklılıkların bilincinde olarak, teşhis ve tedavi uygular.

UniqDent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Şişli dişçi arayışlarınız için alanında uzman ve deneyimli kadrosuyla ağız ve diş sağlığı sorunlarınızda profesyonel hizmetler sunmaktadır. Tek bir çatı altında geniş bir hizmet yelpazesinin sunulmasının öneminin bilincindeyiz. İhtiyaç duyacağınız bir çok alanda ağız ve diş sağlığı hizmetleri sunuyoruz. Böylece bir başka yere gitmeye gerek kalmadan tüm diş sorunlarınızı kısa sürede çözüme kavuşturabilirsiniz.

Kliniğimizde Hangi Tedaviler Uygulanır

Kliniğimizde uygulanan tedavilerin bir kısmı şöyledir: Dijital ortodonti tedavi teknolojisi olan Invisalign, porselen laminalar, zirkonyum kaplamalar, diş dolgusu, implant, diş beyazlatma, kanal tedavisi, pedodonti, periodontoloji, diş protezi, gülüş tasarımı, porselen kuron, estetik diş hekimliği, 20 yaş dişlerinin ve gömülü dişlerin çekilmesi, koruyucu plak, küretaj.

Şişli dişçi olarak sizlere daha iyi hizmet sunabilmek amacıyla mümkün olduğunca geniş bir yelpazede hizmet vermeye çalışmaktayız. Genel olarak klasik diş hekimliği ile birlikte estetik diş hekimliği alanında da hem yurtiçi hem de yurtdışından gelen hastalarımıza hizmet sunma gayreti içerisindeyiz.

Detaylı Bilgi Alın!
Şişli dişçi tavsiye

Küretaj Tedavisi Nedir?

Diş tedavisi için kullanılan küretaj işlemi, diş eti hastalıklarının tedavisi için kullanılır ve diş hekimleri tarafından uygulanır. Diş eti hastalıkları, dişlerin etrafındaki dokuların iltihaplanması sonucu oluşan rahatsızlıklardır.

Diş tedavisi küretajı, diş etlerindeki plak ve tartarın temizlenmesini içerir. Şişli dişçi hekimi, diş etlerini lokal anestezi ile uyuşturur ve sonra özel bir alet olan küret kullanarak diş etleri altındaki tartarları ve diğer birikintileri kazır.

Bu işlem,

  • diş eti hastalıklarının ilerlemesini durdurmak,
  • dişlerin kaybını önlemek ve
  • daha ciddi komplikasyonların ortaya çıkmasını engellemek için önemlidir.

İşlem, ağız sağlığını korumak ve diş eti hastalıkları tedavisi için düzenli olarak yapılmalıdır.

Küretaj İşleminin Önemi

Diş eti hastalıkları tedavi edilmediğinde, diş etleri ve çene kemikleri hasar görebilir ve dişler de kaybedilebilir. Küretaj tedavisi yapılmazsa, diş eti hastalıklarının ilerlemesi ve diş etlerinin daha da çekilmesiyle sonuçlanabilir. Diş etleri çekildiğinde, dişlerin kökleri açığa çıkar ve hassas hale gelir. Bu hassas diş kökleri de diş ağrısı ve diş hassasiyetine neden olabilir.

Diş eti hastalıkları ayrıca, diş kaybına ve çene kemiği kaybına da neden olabilir. Çene kemiği kaybı, dişlerin kaybına yol açabilir ve aynı zamanda yüzde görünür bir değişiklik yaratabilir. Bu nedenle, diş eti hastalıkları zamanında tedavi edilmezse, diş kaybı ve dişle ilgili diğer ciddi sorunlar meydana gelebilir.

Bu nedenle, diş hekimi tarafından önerildiği gibi düzenli olarak diş temizliği ve kontrolü yaptırmak ve gerektiğinde küretaj tedavisi yaptırmak önemlidir.

UniqDent’te hekiminizi tercih edebilirsiniz.

Şimdi Arayın!
Randevu Alın