Diş Beyazlatma Yöntemleri

Yapısal nedenler, yeme-içme alışkanlıkları, sigara-kahve tüketimi gibi faktörler zamanla dişlerinizin renginin bozulmasına, orijinal beyazlığını kaybetmesine neden olabilir. Sararmış ya da lekelenmiş dişlerinse hem sağlık hem de psikolojik anlamda olumsuz etkileri kaçınılmazdır.

Modern teknoloji ve gelişen tıp dünyasının bir ürünü olan ve sürekli olarak güncellenen diş beyazlatma yöntemleri sayesinde sararmış dişler sizin için problem olmaktan çıksın. Bleaching tedavilerinden yararlanarak daha özgüvenli, başarılı ve mutlu bir yaşama kavuşun.

Diş beyazlatma nasıl yapılır? Diş beyazlatma yöntemleri nelerdir?

Günümüzde eczanelerde ve marketlerde diş beyazlatma amacına yönelik olduğu belirtilen çok çeşitli ürünler bulunmaktadır. Diş beyazlatan macun, diş beyazlatma kalemi, diş beyazlatma jeli gibi farklı beyazlatma ajanları ile sararmış, rengini kaybetmiş dişlerinizin eski beyazlığına kavuşacağı iddia edilmektedir.

Pek çok farklı mecrada; evde diş beyazlatma faaliyetleriyle ilgili tavsiyelerde bulunulmaktadır. Karbonatla diş beyazlatma ve muz kabuğuyla diş beyazlatma gibi seçenekler sunulmaktadır. Unutmamak gerekir ki; uzman bir diş hekiminin kontrolü altında gerçekleşmeyen bir beyazlatma uygulaması kişinin dişlerine yarardan çok zarar getirebilir.

Bilinçsizce yapılan diş beyazlatma işlemleri ağız ve diş sağlığınız için ciddi bir tehdittir. Özellikle de dişlerde çatlak, tortu ya da diş hassasiyeti gibi istenmeyen durumların varlığında ezbere gerçekleştirilen diş beyazlatma işlemleri daha büyük ve kalıcı problemlere yol açacaktır.

Güvenli Bleaching Uygulamaları

Eğer dişlerinizin renginden memnun değilseniz atacağınız en doğru adım uzman bir diş hekimine danışmaktır. Farklı renklenme problemleri için farklı bleaching uygulamaları yapılması gerekmektedir. Bu konudaki karar ise mutlaka uzman diş hekimiyle fikir alışverişinde bulunarak verilmelidir.

Profesyonel beyazlatma işlemleri genellikle iki şekilde gerçekleştirilir;

1. Ev tipi beyazlatma yöntemi; kişiye özel olarak hazırlanan plakların içine özel jeller sıkılır ve kişinin evde, uzman hekim tarafından belirtilen süre boyunca söz konusu plağı takması istenir. Ev tipi diş beyazlatma tedavisi genellikle bir hafta içinde tamamlanmış olur.

1. Ofis tipi diş beyazlatma yöntemi; klinik ortamında ortalama 25 dakikalık bir seansla gerçekleştirilmektedir. Ağrısız ve basit bir işlem olan ofis tipi beyazlatma sırasında hekim kontrolünde yüksek yoğunluğa sahip beyazlatma ajanı kullanılır. Bu şekilde dişlerde istenilen beyazlığa erişilir.

Klinikte yapılan diş beyazlatma işlemleri kesinlikle daha güvenli ve daha avantajlıdır. Tecrübeli bir diş hekiminin yönetiminde gerçekleştirilen diş beyazlatma uygulamasıyla dişlerinize herhangi bir zarar gelmeden, kısa süre içinde hayal ettiğiniz gülümsemeye kavuşabilirsiniz.

Nişantaşı’nda faaliyet gösteren; gerek alanında öncü diş hekimleri gerekse modern ve konforlu sağlık hizmeti anlayışıyla öne çıkan Uniqdent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, en güvenilir diş beyazlatma uygulamalarının en doğru adresi olma niteliği taşır! Şimdi UniqDent’in Profesyonel Diş Hekimleriyle tanışın, bembeyaz gülümsemelere kavuşun.