Hızlı İmplant Tedavisi ile 1 Günde İmplant

Hızlı İmplant Tedavisi ile 1 Günde İmplant

1 günde implant tedavisi nedir? Hızlı implant tedavisi nasıl yapılır?

Diş implantı, yaşanan diş kayıpları sonrası protez diş uygulaması için çene kemiğine yerleştirilen metal vidadır. İmplantlar, protez dişlerin tutturulabilmesi amacıyla uygulanır. Protez dişin kökü olarak kullanılırlar. Normal şartlarda implant ve protez dişin uygulaması, implantın çene kemiğine tutunması beklendiği için aylar süren bir süreçtir.

Bu süreci hızlandırmak amacıyla hızlandırılmış implant yöntemi uygulanır ve hızlı implant hazır hale getirilir. Çene kemiğine yerleştirilen implant üzerine özel olarak hazırlanmış protezler uygulanır. Bu sayede implant iyileşme süresinin beklenmesine gerek kalmadan, implant uygulaması protezle birlikte tamamlanmış olur.

1 Günde İmplant Uygulaması Herkese Yapılabilir mi?

1 günde implant uygulaması, özel durumlar hariç herkeste uygulanabilir. 1 günde implant uygulaması için şu şartlara dikkat edilir.

 • Ağız ve iş yasının implant tedavisi için uygun olması,
 • Ağız içinde ve dişlerde apse veya iltihap olmaması,
 • Genel sağlık durumunun yerinde olması,
 • İmplant tedavisine engel teşkil edecek bir tedavinin bulunmaması,
 • Çene kemiğinin implant tedavisi için uygun olması.

Bu şartları taşıyan hemen herkes 1 günde implant tedavisi için başvurabilir ve aylar beklemeye gerek kalmadan kısa sürede protez diş ile birlikte diş eksikliğinden kurtulabilir.

Hızlı İmplant İçin Tedaviler

Dişlerde ve diş etlerinde apse veya iltihap bulunması halinde ne yapılır? Öncelikle bu rahatsızlıkların giderilebilmesi amacıyla tedavi uygulanır. Tedavinin tamamlanmasından sonra hızlı implant uygulamasına geçilebilir.

Çene kemiği uygun değilse ne yapılır? Bazı insanlarda çene kemiğindeki yoğunluk implant tedavisi için yeterli olmayabilir. Bu durumda implant uygulansa dahi vida şeklinde uygulanan implant çene kemiğine tam olarak tutunamayacaktır. Çene kemiğindeki kemik yoğunluğu yeterli olmayanlar için öncelikle tedaviye cevap vereceği kanısına varılırsa, kemik yoğunluğunu artırıcı tedaviler uygulanır. Tedavi olumlu sonuçlanırsa hızlı implant uygulamasına geçilir.

Hızlı İmplant Uygulamasının Avantajları

 • Kısa sürede diş eksikliğine son verilir.
 • Uzun bekleme süresine gerek kalmaz.
 • Büyük cerrahi operasyonlara gerek kalmaz.
 • İşlem yapıldığı gün diş eksikliğinden kurtulma imkanı sunulur.
 • 6 veya 12 ay beklemek zorunda kalınmaz.
 • Klasik implant yöntemi ile benzer başarı oranları görülür.

Nişantaşı 1 günde implant uygulaması sayesinde kısa sürede içten ve samimi bir gülüşe hazır mısınız?

Farklı sebeplerden dolayı diş eksilmesi sorunu ile karşı karşıya iseniz Nişantaşı Diş Protezi ve hızlı implant tedavisi ile kısa sürede yeni dişlere kavuşabilirsiniz. Bunun için öncelikle ayrıntılı bir muayeneden geçersiniz. Kısa sürede yeni dişinize kavuşabilmeniz için herhangi bir engel tespit edilmediğinde, yapılması gerekenlerle ilgili size ayrıntılı bilgi verilir. Çene kemiğinizde kemik erimesi bulunmuyor ve kemik yoğunluğu yeterli seviyede ise; dişlerde tedaviye engel enfeksiyon bulunmuyorsa tedaviye başlanarak, implant tedavisi tamamlanır.

Tedavi sonrası belirli aralıklarla kontrole gelmeniz olası riskleri en aza indirecektir. Tedavide başarı oranı 6 ila 12 ay sürebilen klasik implant tedavisi ile hemen hemen aynıdır. UniqDent Şişli Diş Hekimi ile hayata yeniden gülümsemeye hazır mısınız?