Diş Beyazlatma Tedavisinden Sonra Tekrar Sararmalar Oluşur mu?

Diş Beyazlatma Tedavisinden Sonra Dişler Tekrar Sararır mı?Dişler zamanla ve birbirinden farklı sebeplere bağlı olarak doğal beyazlıklarını yitirebilmektedirler. Diş yüzeyinde ortaya çıkan renkli inorganik ve organik maddeler lekelenme ya da sararma olarak tarif edilebilen ve hoş olmayan görüntünün mimarı haline gelebilmektedir. Modern diş hekimliği uygulamaları ise bu can sıkıcı durum için çok uzun zamandır alternatif tedavi yöntemleri geliştirmektedir. Güncel ve etkili bleaching, yani diş beyazlatma uygulamaları sayesinde günümüzde insanlar sararmış ya da lekeli dişlere mahkum kalmamaktadır.

Genel olarak ev tipi ve ofis tipi olmak üzere iki ana kategoride toplanan uygulamalar için farklı diş beyazlatma aşamaları söz konusu olsa da temel hedef beyazlatıcı jeller aracılığıyla dişlere doğal beyazlığını geri kazandırmaktır.

Bleaching tedavisiyle ideal beyazlığına kavuşan dişler için düzenli ve etkili bakım uygulamalarını sürekli olarak hayata geçirdiğinizde beyazlık kalıcı olacaktır. Dişlerinizde yeniden sararma ve lekelenme gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak için ağız ve diş sağlığınızla ilgili sorumluluklar noktasında titiz, hassas ve özenli davranmanız gerekir.

İşte, diş beyazlatma uygulamalarından sonra, elde ettiğiniz beyazlığı kaybetmemek için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar:

  • Bleaching tedavisinden sonra bir süre dişlerinizin tekrar renklenmesine neden olabilecek maddelerden uzak durmanız gerekir. Bunların başında çay, kahve ve sigara tüketimi gibi alışkanlıklar gelir.
  • Günlük fırçalama ve bakım uygulamalarını ihmal etmeden ve ertelemeden hayata geçirmelisiniz. Etkili bir diş macunu ve diş yapınıza uygun bir fırçayla, doğru biçimde, günde en az iki kere fırçalama, düzenli diş ipi ve gargara kullanımını da ihmal etmemelisiniz.
  • Yılda iki kere düzenli diş hekimi ziyaretleri gerçekleştirmelisiniz. Bu şekilde dişlerinizle ilgili her türlü olası problemi erkenden tespit etme ve gerekli tedavileri alma şansınız olur. Ayrıca dişlerinizin beyazlığında olası bir gerileme görülmesi durumunda gerekli küçük müdahaleler de yine bu diş hekimi ziyaretleri sırasında gerçekleştirilebilir.

Bu noktalara dikkat ettiğiniz taktirde dişlerinizde beyaz ve ışıl ışıl görüntünün uzun ömürlü olması, sararma ve lekelenme gibi can sıkıcı durumların hayatınızdan tamamen çıkması işten bile değil!

Diş beyazlatma sonrası dişte sararma ve diğer dikkat edilmesi gereken noktalar Diş Beyazlatma Sonrası Dişte Sararma