10 Maddede Dental İmplantın Avantajları!

Birçok insan gün içerinde birçok sebepten ötürü diş kaybına uğruyor. Bu sebepler kimi zaman çürüme ve hastalık olduğu gibi kimi zamanda yaralanma ve kaza olabilmektedir. Ağız ve diş sağlığındaki teknolojik gelişmeler bu kayıpların telafisini en yüksek başarı oranlarıyla birlikte mümkün kılabilmektedir. Bu durumda yegâne çözümün uzunca yıllar boyunca takma diş ve köprü uygulaması olduğu bilindi ve uygulandı. Lakin bugün daha estetik, daha gösterişli, daha sağlıklı ve daha kolay bir yöntem var. İmplant tedavileri.

Yedek diş kökleri diye de adlandırmamız yanlış olmayacaktır diş implantlarını. Sabit ve yapay dişler için güçlü bir dayanak ve temel sağlamaktadır implantlar. Daha öz bir tabir ile yapay diş ve köprü protezlerini desteklemek için ağzımıza sonradan yerleştirilen tamamen yapay diş kökleridir. Ham madde olarak titanyum kullanılmaktadır. Bundan en büyük etken titanyumun doku dostu yapısıdır. Titanyum imal vidalar eksik olan dişin yerine çene kemiğine monte edilir.

Dental İmplantların Avantajları Nelerdir?

Dental implantın diğer tedavi yöntemlerine kıyasla birçok avantajı vardır. Bunlardan 10 tanesini en can alıcı özellikler olarak sayabiliriz.

  • Cezbedici ve Mükemmel Bir Görünüm

Yapılan diş implantlar aynen diğer kendi dişleriniz gibi görünüz ve hissettirir. Bu görünüm ve hissiyat geçici değildir. Kemik doku ile kaynaşacak şekilde tasarlandıkları için kalıcı bir görünüm ve hissiyat sizi sunulmuş olacaktır. Daha detaylı anlatmak gerekirse; görünüm ve hissiyat konusunda gerçek dişlerden tek farkı gerçek olmamalarıdır.

  • Diş Kökündeki Mükemmellik

Dişlerimiz aynı ağacın kökleri gibi çene kemiklerine işlemiştir. Diş kaybı yaşadığınız da oluşan boşluk yine bir implant ile kök ağ yapısına entegre olacak şekilde bağlanacaktır.

  • Yemek Yemede Rahatlık

Klasik yöntemle yapılmış takma dişler zaman içerisinde kayma yapar ve çiğnemede zorlanma yaşanmasına hatta tat almada kayıplara neden olur. İmplantlar ise aynen gerçek diş performansında işlev görür.

  • Kişide Hissettirdiği Özgüven

İmplantlar kaybolan gülümsemenize tekrar kavuşmanızı sağlayacaktır.

  • Ağız sağlığı

Diğer diş tedavi uygulamalarında olduğu gibi etrafındaki dişlerin değiştirilmesi ya da küçültülmesi gibi işlemlere gerek duymaz. Diğer dişlere müdahale olmadığı için uzunca bir süre sağlıklı bir şekilde kalmaya devam ederler.

  • Dayanıklılık

İmplantlar ömür boyu kullanım imkânı sunmaktadır.

  • Uygunluk

Geleneksel takma dişlerin çıkarılmasında karşılaşılan rahatsızlıklar Dental İmplantlar ile son bulmaktadır.

  • Kolay Değişim

Dental İmplantlar üç ayrı parçadan oluşmaktadır. Herhangi bir parçada meydana gelebilecek bir aksaklıkta sadece o parça değiştirilebilir.

  • Zahmetsiz Bakım

Dental İmplantlı dişler çürümez. Düzenli diş fırçalama ve diş ipi kullanma yeterli bir bakım işlemidir.

  • Çene Kemiğinin Sağlıklı Tutulması

Doğrudan çene kemiğine birleştirildiği için titanyum alaşım çene kemiği ile yekpare bir görünüm sağlar ve bozulmasını önler.