Elektrikli Diş Fırçası Mı Klasik Diş Fırçası Mı Daha Kullanışlıdır?

ELEKTRİKLİ DİŞ FIRÇASI MI KLASİK DİŞ FIRÇASI MI DAHA KULLANIŞLIDIR?

Hangi çeşit diş fırçası kullanırsanız kullanın hekimlerin hemfikir olduğu bir konu varsa o da dişlerimizi günde en az 2 defa fırçalamamız gerektiğidir. Diş eti çekilmesi için diş fırçası kullanmak kişinin yararına bir davranış olabilir. Eğer gerçekten dişlerinizi etkili bir şekilde fırçaladığınızı düşünüyorsanız elektrikli ya da klasik diş fırçası kullanmak sizin alışkanlığınıza ve rahatınıza kalmıştır.

Elektrikli Diş Fırçası Avantajları Nelerdir?

Elektrikli diş fırçası titreşmesi sayesinde bize büyük bir zaman avantajı sağlıyor, dişlerimizi daha hızlı temizleyip daha büyük bir alanı daha kısa sürede temizler. Elektrikli diş fırçaları daha ilgi çekici olduğu için çocukların dikkatini çekmeyi başarır ve çocuklara diş fırçalama alışkanlığı kazandırmada yardımcı olur. Fırçanın değişim zamanı geldiğinde sadece diş fırçası başlığı almanız yeterli olur böylece her seferinde yeni diş fırçası almaktan kurtulmuş olursunuz. Araştırmalara göre elektrikli diş fırçaları, manuel olanlara kıyasla daha çok plak ve diş eti iltihabı azalttığını ortaya koymuştur. Ama tabii ki en iyi şarjlı diş fırçası önerilerini size hekiminizin yapması daha iyi olur.

Elektrikli Diş Fırçası Dezavantajları Nelerdir?

Klasik diş fırçasına göre daha pahalıdır. Elektrikli diş fırçası dolguya zarar veriri mi ya da şarjlı diş fırçası implanta zarar verir mi gibi endişe duyduğunuz konular varsa manuel diş fırçası kullanmanız daha doğru olabilir. Ağızda titreşim oluşması bazı kişiler için rahatsızlık verici bir durum olabilir.

Klasik Diş Fırçası Avantajları Nelerdir?

Klasik diş fırçası bulmak, elektrikli diş fırçası bulmaktan daha zahmetli olabilir. Klasik diş fırçaları, elektrikli diş fırçalarına göre daha dayanıklı olabilir. Fırçanın pil derdi yoktur, istediğiniz zaman kullanıp dişlerinizi temizleyebilirsiniz.

Klasik Diş Fırçası Dezavantajları Nelerdir?

İnsanlar genellikle manuel diş fırçası kullanırken daha sert fırçalayabiliyor ve bu da diş eti kanamalarına sebep oluyor. Dişleri etkili bir şekilde fırçalamak daha uzun sürdüğü için genellikle dişler tam temizlenmeden fırçalama işlemi bitiriliyor. Fırça kullanılamayacak hale geldiğinde yeni fırça almak zorunda kalırsınız.