Hollywood Gülüşü Kalıcı Bir Uygulama mı?

Hollywood gülüşü, özellikle son yıllarda yoğun talep gören estetik diş hekimliği uygulamaları arasında yer alır. Dünyaca ünlü starların gülümsemelerinden ilham alarak ve/fakat kişiye özel olarak tasarlanan gülüşler Hollywood smile’ı tanımlar. Bu estetik tasarım yönteminde amaç, diş, diş eti ve dudak arasındaki uyumu yakalamaktır. Söz konusu uyumu yakalamak için modern diş hekimliğinin farklı dallarının ortak çalışmasına başvurulur ve belirli standartlar kullanılır.

Sağlıklı, ışıl ışıl ve simetrik diş görünümünü hedefleyen Hollywood gülüş ile dişlerdeki mevcut şekil ve renk bozuklukları giderilir, diş etleriyle ilgili rahatsızlıklar ortadan kaldırılır. Porselen lamina veya porselen veneer gibi uygulamalarla dişler bembeyaz ve estetik görünümlerine kavuşturulur.

Hollywood gülüş uygulaması için öncelikle kişi, uzman diş hekimi tarafından detaylı bir muayeneye tabi tutulur. Dişlerle ilgili mevcut sorunlar net bir biçimde ortaya konur. Uyumsuzluklar için kişiye özel bir tasarım planlanır. Bu noktada ağız ve diş yapısının ihtiyaçlarının yanında kişinin kendi talep ve beklentileri de göz önünde bulundurulmalıdır. Tüm bu kriterler uzman hekim tarafından değerlendirildikten sonra kişi için ideal olan gülüş tasarımı ortaya konur ve uygulamaya geçilir

Hollywood smile uygulamasında ihtiyaca göre implant, porselen kaplama, bleaching gibi pek çok farklı tedavi hayata geçirilebilir. Bu anlamda Hollywood gülüş tasarımı, çok disiplinli bir tedavi yaklaşımı olarak kabul edilebilir.

Kişinin, hayal ettiği ışıltılı Hollywood gülümsemesine ulaşmasının yolu, kişiye özel, incelikle planlanmış, profesyonel tasarımların uygulanmasından geçer. Peki Hollywood gülüş  tasarımı kalıcı bir uygulama mıdır?

Aslında bu sorunun cevabı kişinin kendisindedir. Gülüş tasarımı tıbbi olarak kalıcı tedavileri içerir. Ancak bunun için kişinin ağız ve diş bakımı uygulamalarını disiplinli bir şekilde yerine getirmesi gerekmektedir. Dişlere zarar veren ya da beyazlığını kaybetmesine sebep olabilecek yeme-içme alışkanlıklarından, sigara kullanımından uzak durulması önemlidir. İşlemden sonra ağız ve diş sağlığı ve bakımı için gereken hassasiyet gösterilmez ve dişler kaderine terk edilirse tasarımın kalıcılığı garanti edilemez.

Dişlerinizdeki beyazlığı ve ışıltıyı muhafaza etmek için düzenli fırçalama, diş ipi kullanımı, gargara ve düzenli hekim kontrollerini aksatmamalısınız.